Typ laseru/vlnová délka: Nd: YAG, 1064 nm

Střední výkon: 120 W

Špičkový výkon impulsu: 10 kW

Energie impulsu: 95 J

Trvání impulzu: 0,5 - 20 ms

Frekvence impulsů: 50 Hz

Provozní režim: impulsní

Svarový bod: Ø 0,2 - 2,0 mm

Tvarování impulzu: 3 přednastavené tvary impulzu

Displej a ovládání

Displej s fóliovou klávesnicí

Programová paměť: 39 nastavení parametrů

Pozorovací optika

Leica-binokulární s okuláry vhodnými pro nositele brýlí. Zvětšení 10x. volitelně 16x

Rozměry pracovní komory (Š x H x V): 560 x 481 x 214 mm

Max. výška dílce: 105 mm (165 mm s prohloubenou prac. komorou)

Vnější rozměry

Š x H x V: 600 x 954 x 1296 mm

Hmotnost: 143 kg

Odsávání: integrované (H14)

Elektrické připojení: 200-240 V / 50-60 Hz / 16 A

Systém ALO je našim novým přírůstkem v oblasti laserů pro manuální laserové svařování.

Systém ALO je ideálním zařízením pro toho, kdo potřebuje svařovat dlouhé nebo objemné dílce rychle, manuálně a flexibilně, vyžaduje jednoduché vkládání a vyjímání dílců a přitom chce pracovat v pracovním prostoru chráněném proti úniku laserového záření.

Pracovní komora umožňuje vkládání dílců přes různé vůči úniku laseru zabezpečené otvory: přes postranní drážky máte možnost polohovat delší dílce v pracovní komoře a tyto bezpečně svařovat. Další průchod na dně pracovní komory umožňuje zásobování zespodu. Pohodlnou přístupnost do prostorné svařovací komory poskytuje i velký otvor na přední části. Ochranu vůči úniku laserového záření zajišťuje odolný kožený závěs, takže tento laserový přístroj může být umístěn do každého pracovního prostředí.

Opěrky na ruce jsou mimořádně pohodlné, což zaručuje uvolněnou práci. Celkově jsme při vývoji tohoto systému kladli velký důraz na dobré ergonomické vlastnosti.

Tento ruční svařovací laser lze vybavit přípojkou pro chlazení i funkcí jemného svařování. Jako volitelné příslušenství lze s tímto laserem použít také otočnou osu.

Systém ALO 100 je k dispozici s výstupním výkonem 100 W a frekvencí impulzů 25 Hz a při ALO 120 dokonce 120 W a 50 Hz, takže s tímto modelem lze i dodatečně leštit laserem.

Pro koho jsme tento laserový systém vyvinuli?

Pro výrobce senzorů a mikrosoučástek, pro zlatníky nebo dentálních techniků a pro každého, kdo potřebuje rychle a jednoduše svařovat a leštit malé díly.