Jak vybrat vhodný přídavný svařovací materiál?

Autor: Tricode Admin V kategorii: Rady a tipy Dne: Komentáře: 0 Počet videní: 3696

Při výběru přídavného svařovacího materiálu je prvotním kritériem druh základního materiálu. Zpravidla se volí přídavný materiál stejného nebo velmi podobného chemického složení jako má základní materiál. V úvahu je třeba však brát i požadavky, které jsou kladeny na navařený materiál, a to zejména jeho mechanické vlastnosti jako tvrdost, houževnatost, odolnost vůči opotřebení, opracovatelnost, tepelná odolnost ale i možnost následné povrchové úpravy nebo tepelného zpracování. Přídavné svařovací materiály jsou dostupné ve formě drátu nebo ve formě tyček. Svařovací drát je drát kruhového průřezu vhodného chemického složení, který je navinutý na cívce. Svařovací dráty jsou dodávány v průměrech od Ø 0,2 mm až Ø 0,6 mm. Svařovací tyčky jsou tyčky kruhového průřezu vhodného chemického složení, které jsou dodávány v průměrech od Ø 0,2 mm až Ø 1,6 mm, v některých případech až Ø 2,4 mm s délkou 500mm. Přídavné svařovací materiály ať už ve formě drátu nebo tyček jsou dodávány v baleních o hmotnosti 50g, 100g, 250g, 500g a 1000g.

Pro usnadnění výběru vhodného přídavného materiálu jsme pro Vás sestavili stručnou a přehlednou tabulku, na základě které je možné rychle určit, pro jaký druh základního materiálu lze daný přídavný materiál použít a jaké vlastnosti s ním dosáhnete. Tabulku otevřete kliknutím SEM

V případě, že potřebujete poradit při výběru vhodného přídavného materiálu, neváhejte nás kontaktovat!

Jak probíhá čištění pomocí ultrazvuku?

Jako ultrazvuk označujeme kmitočty, které jsou tak silné, že jsou lidským uchem neslyšitelné a pohybují se na hranici nad 20 kHz. Tyto kmitočty vytvářejí ve vodě malé vakuové bublinky, které v sekundových intervalech vznikají a následně praskají. Při praskání bublinek (implodaci) vznikají ve vodě extrémně velké pohyby. Tyto pohyby dokážou odstranit nečistoty z dílců, které jsou do vody ponořené.

Komentáře

Zanechte svůj komentář