Laserové navařování v oblasti výroby a údržby forem a nástrojů

Autor: Ferdinand Hlaváč V kategorii: Rady a tipy Dne: Komentáře: 0 Počet videní: 6055

Laserové navařování je optimální technologií pro opravu nebo modifikaci forem a nástrojů. Umožňuje velmi přesné dávkování energie, která je přesně soustředěna do svarového bodu, kde dochází k natavení potřebného množství přídavného materiálu. Díky tomu nedochází k zápalům nebo tepelnému ovlivnění okolního materiálu, a tím ani ke změnám ve struktuře a metalurgických vlastnostech, případně tvarovým deformacím základního materiálu. Napětí je možné eliminovat prostřednictvím nastavitelného tvaru impulsu a tím navařovat bez vzniku trhlin (důležité zejména při tvrdostech nad 55 HRC).

Tvrdost a pevnost základního materiálu lze reprodukovat výběrem přídavného materiálu s podobným složením nebo dosáhnout lepší vlastnosti navařené vrstvy v závislosti na použitém materiálu. V drtivé většině není nutný předehřev.

Při navařování jemných kontur, citlivých míst na malých dílcích lze dokonce použít svařovací drát s průměrem jen 0,1 mm. V takových případech je možné využít funkci jemného navařování. Vedení přídavného svařovacího drátu do místa svaru lze provádět ručně nebo plně automaticky a to s přesností na desetinu milimetru.

Laserové systémy ALPHA LASER jsou dostupné s výkony od 75 W do 500 W jako Nd: YAG lasery nebo s výkony od 300 W až do 900 W jako vláknové lasery. S vysoce výkonnými lasery lze homogenně a bez trhlin navařovat dráty s průměrem až do 1,6 mm.

Mobilní lasery

Mobilní laserové navařování se stalo velmi důležitým oborem v oblasti laserového opracování pro jeho četné výhody: přímo na místě lze realizovat opravy a navařování materiálu na velkých několikatunových formách a nástrojích. Takto lze s mobilním laserem při velmi nízkých nárocích na nastavování polohy provádět například opravy přímo ve vstřikovacích lisech nebo na kompletních polovinách formy. Mobilita nabízí uživateli enormní flexibilitu a extrémně nízké přípravné časy. Tedy výhody, se kterými lze redukovat náklady a získávat konkurenční výhody.

ALM umožňuje díky extrémně krátkému času přípravy provádět opravy a modifikace různých strojních části, lisovacích nástrojů a velkých forem na všech možných místech rychle a efektivně.

ALFlak bez problémů dosáhne potřebná místa v složitých a hlubokých formách. Umožňuje vytvářet svarové housenky o délce až do 500 mm bez nutnosti přerušení pohybu. Tento model lze vybavit pásovým podvozkem s vlastním pohonem.

ALFlak Max nabízí se svým téměř 2,80 m dlouhým laserovým ramenem mimořádně velký pohyblivý rádius. S tímto systémem získáte ještě více flexibility pro vaše použití.

Uzavřené lasery

Díky uzavřené, laserově bezpečné pracovní komoře jsou uzavřené systémy vůči úniku laseru dokola chráněnými pracovišti. Bez nutnosti realizace dalších bezpečnostních opatření mohou být umístěny v jakémkoliv myslitelném pracovním prostředí. Velký důraz je kladen i na ergonomii. Všechny naše systémy jsou pohodlné sedící pracoviště, které podporují práci bez únavy při vysoké koncentraci.

ALW je díky stabilní ocelové konstrukci a vysoké stabilitě posuvného systému kromě manuálního navařování ideálně vhodný i na automatizované použití.

ALV se používá zejména v oblasti jemného svařování a navařování v oblasti výroby forem a nástrojů, senzorové techniky a medicínské techniky.

Otevřené stacionární systémy

Významným kritériem pro optimální výsledky navařování je stabilita posuvného systému, protože jen při vysoké stabilitě je možné zajistit přesnou fokusaci laserového paprsku. Proto jsou naše pracovní posuvné stoly mimořádně stabilní.

Při svařování lze dílce na posuvném stole AL-T precizně pohybovat ve třech osách (X, Y, Z). U systému AL-T Basis se pohybuje laserová hlava nad dílcem. Dodatečně je k dispozici otočná osa pro pohodlné navařování rotačních součástek. S otevřenými systémy navařujete velké i malé dílce bez omezení.

 

Prohlédněte si kompletní nabídku laserových systémů ALPHA LASER v našem katalogu zde:

https://prestige-technology.cz/media/alpha_laser_cz.pdf

nebo na našem e-shopu

https://prestige-technology.cz/376-laserove-systemy-alpha-laser

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám rádi k dispozici.

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!

Komentáře

Zanechte svůj komentář