Využití vláknových laserů v oblasti řezání a svařování plechů

Autor: Ferdinand Hlaváč V kategorii: Rady a tipy Dne: Komentáře: 0 Počet videní: 1153

Profitujte při laserovém opracování plechů z krátkých přípravných časů

Excelentní svarové housenky a hladké řezné hrany jsou hlavními znaky opracování plechů pomocí laserových svařovacích a řezacích zařízení od ALPHA LASER. V oblasti zpracování plechů vznikají produkty, jejichž výroba musí být rychlá, cenově výhodná, ale zároveň i vysoce kvalitní. Výrobní procesy využívající laserové technologie umožňují při zpracování plechů hospodárnou výrobu již od těch nejmenších sérií a to bez tvarových deformací nebo nákladního dodatečného opracování dílců. Dodáváme laserové systémy pro řezání a svařování plechů, se kterými splníte požadavky výroby precizně, rychle, cenově efektivně a především flexibilně.

Laserové svařování plechů

Výhodou impulsního laserového svařování v oblasti opracování plechů je malé množství vneseného tepla. Tepelné ovlivnění je minimální, nedochází k tvarovým deformacím a odpadá potřeba dodatečného rovnání. Svarové housenky zhotovené laserem se vyznačují vynikajícím vzhledem, čímž odpadá potřeba nákladného dodatečného opracování.

Díky možnosti přesné regulace množství vneseného tepla je možné svařování i velmi tenkých plechů. Dokonce je možné bez problémů svařovat i plechy rozdílných tlouštěk. Plechy s mezerou do 0,5 mm je možné svařit bez použití přídavného svařovacího materiálu.

V nabídce máme laserové přístroje pro zpracování plechů přesně přizpůsobené vašim potřebám - od filigránských svařovacích úloh, přes svařování rozsáhlejších dílců až po precizní laserové řezání. Pro svařování v uzavřené pracovní komoře dokonale zabezpečené proti úniku laserového záření je k dispozici uzavřený systém ALV pro svařování menších dílů, nebo systém ALW pro svařování větších dílců. Bez omezení pracovního prostoru můžete svařovat i velké dílce pomocí mobilního laseru ALFlak.

Video

Laserové řezání plechů

Naše řezací lasery využívají vláknový laser pro precizní řezání plechů. Laserové řezání je rentabilní již při malých sériích, poskytuje vysoce kvalitní výsledky a nevyžaduje si další náklady na nástroje.

Od jednoduchých základních geometrických tvarů až po komplexní objekty - s flexibilním laserovým řezacím zařízením AC 300 F / AC 450 F řežete plechy o tloušťce až do 3 mm automaticky, bleskurychle a precizně. Pomocí CAD navrženy dráhy řezání jsou převedeny během pár minut a mohou být přímo vyřezané - ideální i pro prototypy a menší počty kusů. Šířka řezné mezery je malá, řezné hrany jsou hladké a čisté, takže dodatečné opracování často není nutné. Díky minimálnímu množství tepla vneseného do materiálu jsou tvarové deformace materiálu zredukovány na minimum nebo k nim nedochází vůbec.

Používáním laserových systémů od ALPHA LASER získáte tyto výhody:

  • Vysoká kvalita svarových housenek, čímž odpadá potřeba nákladného dodatečného opracování
  • Úspora času díky rychlosti laserového svařování a řezání
  • Žádné tvarové deformace díky malému tepelnému ovlivnění
  • Provaření do velké hloubky umožňují vláknové lasery
  • Cenově výhodná výroba menších sérií a prototypů
  • Vysoká stabilita rozměrů

Přehled laserových systémů ALPHA LASER najdete v našem katalogu zde:

https://prestige-technology.cz/media/alpha_laser_cz.pdf

nebo v e-shopu zde:

https://prestige-technology.cz/376-laserove-systemy-alpha-laser

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat!

 

Komentáře

Zanechte svůj komentář